- meškos
- Posts
- 🐻 NFT užkariauja Bitcoino blokų grandinę?
🐻 NFT užkariauja Bitcoino blokų grandinę?
PLIUS: Tokenizuotos obligacijos; NFT prekyviečių karai; Gauk patvirtintą airdropą
Skaitymo laikas: 5 min. 42 sek.
Labas, čia meškos! Šiandien Užgavėnės, visai neprošal būtų jei kanapinis žiemą išvytų ir iš crypto kiemo.
Bitcoin Ordinals NFT augimas
Tokenizuotos obligacijos
NFT prekyvičių karai
Kaip gauti oficialiai patvirtintą airdropą?
BITCOIN ORDINALS NFT AUGIMAS
Bitcoin Ordinals yra viena karščiausių pastarųjų crypto naujienų.
Tai naujas protokolas atnešantis NFT į Bitcoino blokų grandinę. Ir šiandien išsiaiškinsim kas tie Ordinals ir kodėl apie juos visi šneka.
Nuimkit laiką - užtruksim 90 sekundžių.
Kas tai? Ordinals protokolas leidžia naudotojams įrašyti informaciją (paveiksliukus, vaizdo įrašus ir t.t.) į Bitcoino blokų grandinę. Kalbant paprastai, tai tiesiog NFT Bitcoino blokų grandinėje.
Kodėl tai sulaukė tiek dėmesio? Dauguma žmonių atkreipia dėmesį į tai, kad tai pirmas kartas Bitcoin istorijoje, kai ši blokų grandinė yra naudojama kažkam kitam, nei paprastiems p2p pinigų pervedimams.
Prieš Ordinal, Bitcoin blokų grandinė buvo tiesiog buhalterinė knyga su visomis tinklo transakcijomis. Tiesiog daugybė raidžių ir skaičių (pvz. piniginė x98348 nusiuntė 2 BTC į piniginę x238974).
Po Ordinal, Bitcoin blokų grandinė yra transakcijų ir “skaitmeninių artifaktų” miksas. Ji saugo ne tik visas kada nors įvykusias transakcijas, bet ir visus paveiksliukus, vaizdo įrašus ir kitus failus, kurie į ją buvo įrašyti.
Įsivaizduok, kad urvinis žmogus ant akmens prie teksto dabar pradėjo piešti ir paveiksliukus.
Šiuo momentu Bitcoin blokų grandinėje jau yra virš 154k tokių įrašų. Tarp jų:
Populiarių NFT kolekcijų klonai - Bitcoin Punks, Bitcoin Rocks ir t.t.
Teksto žinutės - Danas ir Ema jau spėjo išreikšti savo meilę blockchaine.
Atsitiktiniai failai - Kažkoks vyrukas įkėlė 1 sekundės trukmės bezdalo audio failą ir mėgino jį parduoti už 12,3 BTC ($280k). Ir pasak vieno reddito vartotojo, jam pavyko (nepatvirtinta info).
Šie skaitmeniniai artifaktai tikrai pritraukė nemažai dėmėsio į seniausią pasaulio blokų grandinę. Glassnode, crypto analitikos firma, pranešė, kad Ordinals padidino Bitcoin grandinės naudojimą ir į ją pritraukė naujų vartotojų.
Duomenys iš BitMex rodo, kad Ordinals įrašai sudaro daugiau nei pusę visų blokų. T.y. žmonės sukuria daugiau Ordinals nei siunčia vieni kitiems pinigų.
Bet beprotiškiausia dalis yra ta, kad…
Nėra jokios oficialios platformos skirtos pirkti ar parduoti Bitcoin Ordinals. Kolkas net neegzistuoja daug piniginių, palaikančių juos.
Žmonės prekiauja savo Bitcoin Ordinals taip pačiai kaip aš prekiaudavau YugiYoh kortomis ketvirtoje klasėje - ranka į ranką (angl. over the counter; OTC). Ir tai tik prideda dar daugiau hype.
Ar Ordinalai yra rimtas reikalas ar tik trumpalaikė mada? Atsakyk į šį laišką ir pasidalink savo nuomone!
TOKENIZUOTOS OBLIGACIJOS
Ko gero antra pagal karštumą naujiena po jau aptartų Ordinalų.
Kas tai? Tai lyg paprastos obligacijos, kurias išduoda korporacijos ar vyriausybės, kad pritrauktų kapitalo iš individualių investuotojų/skolintojų, bet ant blockchaino.
Okei, tai kodėl tai svarbu? Nes:
Nebereikia popierinių pasaulinių obligacijų sertifikatų.
Nebereikia atlikti centrinio kliringo.
Nebereikia banko kaip tarpininko perduodančio obligacijas investuotojams; jos perduodamos tiesiogiai.
Tai reiškia, kad visas procesas tampa efektyvesniu ir pigesniu.
Kas pradėjo išdavinėti tokias obligacijas? Siemens (didžiulė Vokietijos korporacija) ir Hong Kongo vyriausybė.
Siemens pirmąsias savo obligacijas išdavė ant Polygon grandinės trims investuotojams, o jų vertė yra ~$64 mln.
Siemens surinko pinigus per tradicines bankines priemones, nes skaitmeninis euras dar nėra iki galo paruoštas, bet vis tiek. Didžiulės naujienos.
Svarbu atkreipti dėmesį, kad Polygon net nežinojo ką daro Siemens, praneša blokų grandinės bendraįkūrėjas. Puikus pavyzdys, kad crypto pasaulyje nereikia jokių leidimų ir patvirtinimų, kad galėtum atlikti tai ką tau reikia.
O Hong Kongo vyriausybė bendradarbiavo su Kinijos Banku, HSBC finansine firma ir naudojosi Goldman Sachs tokenizavimo platforma, kad išleistų ~$101 mln. vertės 1 metų obligaciją ant privataus blockchaino.
Tai pirma pasaulyje žalioji obligacija, kurios lešos bus naudojamos ekologiniams projektams finansuoti.
NFT PREKYVIEČIŲ KARAI
Triukšminga savaitė dviems didžiausioms NFT prekyvietėms - OpenSea ir Blur.
Štai viskas ką reikia žinoti apie jų varžybas:
1/ Blur išleido savo tokeną.
Blur yra viena naujausių NFT prekyviečių. Bet nepaisant to, kad gyvuoja vos kelis mėnesius, jau tapo viena populiariausių.
Kodėl? Blur siūlo $0 platformos mokesčių ir neprivalomus autorinius mokesčius kūrėjams. Mažiau mokesčių = daugiau pinigų traderiams.
Ir nuo šiol Blur turi savo tokeną. Jie pagaliau išleido ilgai lauktą tokeną $BLUR ir airdropino (davė nemokamai) $400 mln. vertės tokenų ankstyviems platformos naudotojams.
Platformos naudotojai suskubo atsiimti savo pinigus kaip valstybės išmokas iš Užimtumo tarnybos už sumažėjusį darbą pandemijos metu.
Beprotiškiausia dalis? Top 3 aktyviausi platformos naudotojai gavo virš $1,5 mln. vertės $BLUR tokenų. Bet čia yra pakastas vienas šuo…
Tos top 3 piniginės galimai užsiiminėjo wash tradingu - pirko tą patį NFT patys iš savęs vėl ir vėl, taip dirbtinai keldami jo kainą ir didindami savo aktyvumo rodiklius platformoje, kas jiems ir atnešė didžiulius pinigus airdropo metu.
Bet kuriuo atveju, žmonės gavo daugybę free money ir Blur gavo daugybę aktyvumo savo platformoje. Praėjusią savaitę Blur pirmą kartą prasuko daugiau dieninės apyvartos nei OpenSea.
https://dune.com
Na, ir žinoma, OpenSea turėjo kažką į tai atsakyti:
2/ OpenSea išjungė privalomus autorinius mokesčius kūrėjams.
Per kelis praėjusius mėnesius NFT pasaulyje skambėjo debatas: mokėti (autorinius mokesčius) ar nemokėti. Autoriniai mokesčiai = mažas % nuo sandorio sumos, kuris atitenka NFT kolekciją sukūrusiai piniginei. Tai buvo viena didžiausių priežasčių kodėl kūrėjai iš viso išleisdavo savo NFT.
Per kelis paskutinius mėnesius dauguma NFT platformų perėjo prie nulinių autorinių mokesčių politikos… išskyrus OpenSea.
Visa tai pasikeitė praėjusią savaitę kai OpenSea pranešė atsikratanti savo privalomos autorinių mokesčių politikos. “Limituotą laiko tarpą” jie taikys 0% platformos mokesčių ir leis pasirinkti mokėti autorinį mokestį, ar nemokėti.
Ir nors neaišku kas laimės NFT prekyviečių karą, aišku kas pralaimės: kūrėjai.
NFT kolekcijos kūrėjams yra tokios patrauklios būtent dėl autorinių mokesčių. O dabar ne tik, kad visos mažesnės platformos leidžia pasirinkti jų nemokėti, bet kūrėjams nugarą atsuko ir prieš tai žadėjusi to niekada nedaryti - OpenSea.
Kaip ten sako: jei negali jų nugalėti, prisijunk prie jų.
Nesu piktas, tik nusivylęs.
KAIP GAUTI OFICIALIAI PATVIRTINTĄ AIRDROPĄ?
Decentralizuota perpetuitetų keitykla Vela pranešė apie artėjantį airdropą ir pasakė į ką atkreips dėmesį dalindama nemokamus pinigus.
Does size matter?
Well, let´s put it that way.
The larger your trading volume during our beta, the bigger your smile will be when the airdrop hits.
It will play a huge role in how we´re looking to distribute the airdrop rewards.
So wen airdrop?🫡
Soon
Very soon
— Vela Exchange (@vela_exchange)
8:30 PM • Feb 18, 2023
Plaformos beta versija jau veikia Arbitrum tinkle nuo vasario 10 d. ir traderiai, prekiavę joje, bus apdovanoti airdropu. Pasak aukščiau esančio posto, airdropo dydis priklausys nuo to kokia buvo tavo prekybos apimtis keitykloje.
Platforma per paskutines 24h padarė $320 mln. prekybos apyvartos ir praeitą savaitę buvo pastebėta blockchain analitikos milžinės Nansen:
4/ @vela_exchange also has the highest number of:
- Weekly users (20k)
- 🤓 Smart Money users (53)
- Transactions (174.4K)— Nansen 🧭 (@nansen_ai)
1:01 PM • Feb 15, 2023
Tiksli airdrop data dar nėra aiški, bet spėliojama, kad airdropas bus įvykdytas kai užsidarys keityklos beta versija. Pasak bendruomenės Discordo moderatoriaus, beta versija dar veiks “kelias savaites”:
Taigi, veiksmų planas:
Persivesk ETH iš savo centralizuotos keityklos į MetaMask piniginę (pasirink būtent Ethereum ERC20 tinklą).
Persikelk ETH iš Ethereum į Arbitrum tinklą per Arbitrum Bridge.
Pradėk prekiauti Vela Exchange platformoje. Kuo didesnę prekybos apyvartą padarysi, tuo didesnį airdropą gausi! (Vis dėlto patarčiau nepiktnaudžiauti ir nebandyti aplošti sistemos, o tradinti sąžiningai).
Jei naudoji Binance, gali iškart rinktis Arbitrum tinklą siųsdamas ETH iš Binance į MetaMask.
Dar 10 tokių airdropo galimybių + 7 rinką aplenksiančių tokenų analizes gali rasti uždarame Meškų Knygų Klube.
Tiek airdropų gidai, tiek tokenų analizės yra papildomi kiekvieną mėnesį. Junkis prie mūsų čia!
Jei bet kas klube nepatiks, grąžinsiu pinigus be jokių papildomų klausimų 🙂
DIENOS MEMAS
Šiandien tiek, susirašom ketvirtadienį!✌
DĖMESIO: Niekas iš aukščiau parašyto teksto nėra finansinis patarimas. Naujienlaiškis yra skirtas mokomiesiems tikslams ir nėra investavimo patarimas ar skatinimas investuoti į bet kokias finansines priemones ar priimti bet kokius finansinius sprendimus. Būkite atsargūs.