• meškos
  • Posts
  • 🐻 Kas tas Stacks? Kodėl jis pakilo 300%?

🐻 Kas tas Stacks? Kodėl jis pakilo 300%?

PLIUS: Coinbase paleido naują blockchain; Kodėl pumpuoja Lido?; Didžiausias NFT pardavimas istorijoje

Skaitymo laikas: 6 min. 33 sek.

Labas, čia meškos. Nuo paskutinio laiško ketvirtadienį įvyko nemažai svarbių dalykų:

  • Kas tas Stacks ir kodėl jis pakilo 300%?

  • Coinbase paleido naują blockchainą

  • Kas vyksta su Lido kainos šuoliu?

  • Didžiausias visų laikų NFT pardavimas

KAS TAS STACKS IR KODĖL JIS PAKILO 300%?

Naujas tokenas šturmuoja rinką: Stacks (STX). Stacks Network yra vadinamasis Layer 2 tinklas, kuris yra sukurtas ant paties Bitcoino (Layer 1) blokų grandinės.

Per paskutines dvi savaites STX pakilo 300% iki $0,87 ir pasiekė $1 mlrd. market capą.

Tai kas tas Stacks Network ir kodėl jis taip pumpuoja? Dvi priežastys:

1/ Stacks Network įgalina NFT ant Bitcoin grandinės.

Seniausiame crypto blockchaine dabar smarkiai išpopuliarėjo NFT arba “skaitmeniniai artifaktai” - jų praeitą mėnesį sukurta daugiau nei 160k.

Galim vadinti tai savotiška aukso karštine. Jei Bitcoino NFT yra auksas, tai Stacks yra kastuvas. Stacks leidžia kūrėjams Bitcoin tinkle kurti ir dislokuoti smart contractus, kurie įgalina NFT ir decentralizuotas programėles.

Anksčiau Bitcoin tinklas realiai galėjo būti naudojamas tik piniginėms transakcijoms. Jei norėjai sukurti decentralizuotą programėlę, turėjai eiti ant Ethereum ar Solana grandinių.

Stacks tai pakeitė. Didėjant hype dėl Bitcoino NFT, didėja ir Stacks tokeno kaina.

O vyšnaitė ant torto:

2/ Stacks yra patvirtintas JAV vertybinių popierių komisijos.

STX buvo pirmasis tokenas istorijoje, kurį JAV vertybinių popierių patvirtinto dar 2019-ais.

Plius, 2021-aisiais jis buvo pripažintas “ne vertybiniu popieriumi”. Tai reiškia kad šiuo tokenu gali legaliai prekiauti JAV crypto keityklos.

Ar STX išlaikys pagreitį ir ateityje? Viskas priklausys nuo to ar pakankamai daug žmonių tikės Bitcoino smart contractų ateitimi. Kol kas viskas atrodo neblogai.

COINBASE PALEIDO NAUJĄ ETHEREUM L2 TINKLĄ

Ketvirtadienio vakarą Coinbase paskelbė daug kalbų sukėlusį pranešimą… Jie paleidžia savo Ethereum Layer 2 tinklą pavadinimu Base.

Viskas ką reikia žinoti:

  • Pasikartojimui - L2 blockchainai siūlo kūrėjams lengvesnį ir pigesnį būdą kurti decentralizuotas programėles, o naudotojams L2 reiškia pigesnes transakcijas.

  • Base bus sukurtas naudojant Optimismo OP Stack. Optimism yra kitas L2 blockchainas, o OP Stack yra jo atviras programinis kodas. Ir būtent jį Base panaudos, kad konkuruotų su pačiu Optimism. Laikyk draugus arti, bet priešus arčiau?

  • Coinbase bus vienintelis Base grandinės sequenceris. Sequenceriai tvirtina ir vykdo transakcijas blokų grandinėje. Taigi Base iš pradžių bus centralizuotas, o paskui po truputį decentralizuosis, pridėdami daugiau sequencerių. Trust me, bro.

  • 48 partneriai turėjo prieigą prie testinio tinklo. Testinė tinklo versija buvo paleista prieš kelias savaites, o prieigą prie jo turėjo tokios kompanijos kaip Uniswap, Magic Eden ir Chainlinks.

  • Nėra jokių planų išleisti atskirą Base tokeną. Nors kiti L2 tinklai, kaip, Optimism, turi savo tokeną, Coinbase nusprendė jo neturėti. Bet kadangi čia crypto, kažkas sukūrė netikrą Base tokeną ir jo kaina per ketvirtadienį kilo 270%.

Po šių žinių nutekėjimo šiek tiek pakilo Coinbase akcijos kaina, o Optimism tokeno kaina pakilo visus 20%.

Kodėl tai svarbu: Didžiausia JAV crypto keitykla oficialiai prisijungė prie Layer 2 karų.

L2 tinklai teikia pigesnes ir greitesnes transakcijas nei pagrindinis tinklas, ant kurio jie pastatyti. Palyginimui, šiuo metu transakcija ant Optimism kainuoja ~$0.20, o ant Ethereum ~$1.60, arba 6x daugiau.

Šiandien visuose Ethereum L2 tinkluose sukasi virš $6 mlrd. vertės turto. Arbitrum lyderiauja su 53% rinkos dalimi, o praeitą savaitę dienos transakcijų skaičiumi netgi aplenkė savo tėvuką Ethereum. Optimism užima antrą vietą su 31% rinkos.

Užimti dalį rinkos dabar bandys ir Coinbase.

Coinbase į L2 varžybas vėluoja mažiausiai metus, bet turi tai, ko neturi kiti: 110 mln. registruotų klientų. Ir šie klientai Coinbase platformoje valdo $80 mlrd. turto (12x daugiau nei visi L2 tinklai kartu sudėjus).

Jeigu Coinbase konvertuos bent mažą procentų šių klientų į Base naudotojus, tai bus tikra bomba. Bet tai yra didelis “jeigu”.

Pernai Coinbase išleido savo NFT prekyvietę naudodami tą pačią formulę kaip ir dabar. Tačiau ji visiškai nepasiteisino. Nuo paleidimo datos platforma iš viso sugeneravo vos $7,3 mln. pardavimų.

Istorija gal ir ne visada pasikartoja, bet labai dažnai rimuojasi.

LIDO IR LIQUID STAKING ATEITIS

LDO, Lido tokenas, šiais metais jau pakilo daugiau nei 200%. Šiandien jis palietė $3.30 kainą, o tai aukščiausias taškas nuo 2022-ųjų balandžio.

Kiekvieną kartą kai matau tiek daug žalumos, noriu sužinoti kas vyksta. Taigi pasikapstykim:

Kas yra Lido?

Lido yra didžiausias liquid staking protokolas rinkoje. Jis siūlo liquid staking derivative (LSD) tokenus visoms didžiausioms proof-of-stake grandinėms, įskaitant Ethereum ir Solana.

Kas yra LSD?

Lengviausias būdas stakinti savo crypto, jo neužrakinant. Prieš atsirandant LSD protokolams reikėjo rinktis tarp:

  1. Stakinimo centralizuotoje keitykloje, bet jie ima didelius mokesčius ir bet kada gali bankrutuoti su visais tavo pinigais.

  2. Stakinimo on-chain, bet turi išsirinkti tarp šimtų skirtingų validatorių, užrakinti savo tokenus (Ethereum atveju neapibrėžtam laiko tarpui) ir peržiūrėti 114 skirtingų Youtube tutorialų.

LSD visa tai maksimaliai supaprastina.

Tiesiog išsikeiti savo senus gerus ETH tokenus į naują blizgantį stETH tokeną, kuris yra Lido LSD tokenas, ir vuolia, tavo ETH yra pastakintas.

Užkuliusiuose, Lido paima tavo originalų ETH ir jį pastakina už tave. Tavo naujas stETH veikia kaip skolos raštelis tavo originaliam ETH, plius skaičiuojasi procentai kuriuos uždirba tavo pastakintas ETH. Gali stETH naudoti kaip tik nori, įskaitant jo įdarbinimą į kitus DeFi protokolus, kad uždirbtum dar daugiau procentų.

Kai užsimanai “unstakinti”, paprasčiausiai iškeiti savo stETH atgal į ETH bet kurioje decentralizuotoje keitykloje. Bet kadangi tavo ETH uždirbinėjo stakingo procentus, atgauni daugiau ETH, negu originaliai įdėjai.

Dabar kai išsiaiškinom pradmenis, pasiaiškinkim kodėl pumpuoja Lido tokenas?

Trys priežastys kodėl investuotojus domina LDO: JAV vertybinių popierių komisijos susidorojimas su centralizuotu stakingu, Ethereum Shanghai atnaujinimas ir Lido V2 atnaujinimas.

1/ JAV vertybinių popierių komisijos susidorojimas su centralizuotu stakingu.

Komisija pradėjo uždraudinėti centralizuotas staking paslaugas, pvz., Kraken. Tai priverčia investuotojus bėgti į decentralizuotas alternatyvas. Kodėl?

Nes Lido yra decentralizuotas ir jį valdo DAO.

Vyriausybinės institucijos negali taip lengvai uždrausti dalykų decentralizuotai organizacijai, kaip įprastinei kompanijai Kraken.

2/ Shanghai atnaujinimas.

“The Merge” perkėlė Ethereumą iš proof-of-work (miningas) į proof-of-stake (stakinimas).

Bet liko viena didelė problema: Kai pastakini savo ETH, nėra tiesioginės galimybės jo unstakinti.

Visa tai pasikeis kai kovo pabaigoje įvyks Shanghai atnaujinimas. Jis leis ETH stakeriams lengvai išsiimti savo ETH, o tada Lido išleis savo V2 atnaujinimą.

3/ Lido V2.

Jis leis stETH turėtojams tiesiogiai unstakinti savo originalų ETH, nebereikės swapinti stETH į ETH decentralizuotoje keitykloje. Tai sumažins investuotojų baimę dėl stETH atitrūkimo nuo ETH kurso rizikos.

Visos šios naujienos reiškia, kad Lido verslas juda labai sėkmingai. Lido valdo 30% viso pastakinto ETH (5,1 mln. tokenų arba $8,7 mlrd.).

Daugiau nei 3 didžiausios centralizuotos keityklos (Binance, Coinbase, Kraken) kartu sudėjus.

Reikalai atrodo tikrai neblogai. Federalai negali uždrausti Lido, gali gauti pasyvias pajamas neprarasdamas turto likvidumo, o Shanghai atnaujinimas LSD rinką perjungs į turbo rėžimą.

BANGINIS PARDAVĖ 1000+ NFT

Per savaitgalį buvo įvykdytas didžiausias visų laikų NFT pardavimas. Visų TOP kolekcijų - BAYC, Azuki ir t.t. - kainos krito.

Jeffrey Huang (slapyvardžiu “Machi Big Brother”), gerai žinomas NFT banginis, pardavė daugiau nei 1k savo NFT.

Per 48 valandas 1010 NFT buvo parduoti už maždaug $18,6 mln. Pasak Nansen analitiko, dauguma buvo iš geriausių kolekcijų:

  • 308 Otherdeed už 582 ETH (~$995k)

  • 191 MAYC už 3091 ETH (~$5,1 mln.)

  • 112 Azuki už 1644 ETH (~$2,7 mln.)

  • 90 BAYC už 5707 ETH (~$9,4 mln.)

21 iš TOP 25 NFT kolekcijų šeštadienį patyrė kainų kritimą. Dauguma floor price krito ~10%.

Bet svarbu pažymėti, kad šiuose beprotiškuose pardavimuose gali būti pakastas šuo… Airdropo farmingas. Machi yra vienas stambiausių Blur NFT platformos, kuri moka pinigus už aktyvumą, naudotojų. Prieš porą savaičių Blur atliko pirmąjį airdropą, kurio dydis priklausė būtent nuo prekybos apimties.

Blur nemokamai išdalino šimtus milijonų dolerių vertės BLUR tokenų savo vartotojams. Machi gavo vieną stambiausių airdropų - 1 mln. BLUR tokenų, vertų $1,3 mln. Daug žmonių spekuliuoja, kad Machi su bendrininkais užsiimėjo wash tradingu, kad gautų kuo didesnį airdropą.

Gali būti, kad Machi sugrįžo pasiimti dar daugiau nemokamų pinigų. Praeitą savaitę Blur paskelbė, kad artėja antrasis jų airdropas.

Panašias 10 airdropo galimybių su gidais ką būtent daryti, kad gautum nemokamų pinigų, gali gauti prisijungęs prie uždaro Meškų Knygų Klubo.

Klube taip pat rasi institucinio lygio tokenų analizes, o analizuoti tokenai kol kas sėkmingai lenkia rinką.

Junkis prie mūsų čia, o jei bent kažkas nepatiks - grąžinsiu pinigus.

DIENOS MEMAS

Šiandien tiek, susimatom ketvirtadienį!✌

DĖMESIO: Niekas iš aukščiau parašyto teksto nėra finansinis patarimas. Naujienlaiškis yra skirtas mokomiesiems tikslams ir nėra investavimo patarimas ar skatinimas investuoti į bet kokias finansines priemones ar priimti bet kokius finansinius sprendimus. Būkite atsargūs.