• meškos
  • Posts
  • 🐻 Ar NFT yra shitcoinai su nuotraukomis? Mūsų nuomonė👀

🐻 Ar NFT yra shitcoinai su nuotraukomis? Mūsų nuomonė👀

PLIUS: BlackRock išleidžia Bitcoin fondą; Do Kwon (Luna įkūrėjas) nutraukia tylą.

Skaitymo laikas: 5 min. 39 sek.

Labas, čia ir vėl meškos! Ilgasis savaitgalis buvo tikrai pašėlęs:

  • BTC pasiekė $25k pirmą kart nuo birželio pradžios

  • ETH pasiekė $2k pirmą kart nuo gegužės pabaigos

  • Fear & Greed indeksas išlipo iš "Fear" pirmą kart nuo balandžio

Kainos žaliavo taip pačiai kaip mano džinsai parėjus iš kiemo. Sorry, mam!

Šiandien turim:

  • BlackRock išleidžia Bitcoin fondą

  • Do Kwon (Luna įkūrėjas) pagaliau nutraukia tylą

  • Twitter crypto žvaigždžių debatai dėl NFT

  • Dienos Meme

BlackRock išleidžia naują Bitcoin fondą

BlackRock yra didžiausias investicijų valdytojas pasaulyje. Kompanija valdo $10 mlrd. turto, o jų klientai yra didžiausi instituciniai investuotojai pasaulyje.

Praėjusią savaitę jie paskelbė apie naują Bitcoin fondą. Instituciniai investuotojai dabar turės tiesioginę prieigą prie Bitcoin pirmą kart istorijoje.

Tarp jų yra keletas centrinių bankų, kurie dabar investuos į Bitcoin tiesiogiai. Gamechanger.

Klientai to prašė, tad BlackRock tai ir padarė.

"Nepaisant staigaus kritimo skaitmeninio turto rinkoje, mes vis dar matome didelį susidomėjimą iš institucinių klientų, ieškančių būdų efektyviai gauti prieigą prie šios turto klasės naudojant mūsų technologiją ir produktų galimybes"

Kol mažmeniniai investuotojai baidosi, institucijos metasi į crypto.

Do Kwon nutraukia tylą

Praėjo trys mėnesiai po brutalios Terra Luna griūties, t.y. nuo tada kai mano ir tavo Luna investicijos nukrito iki apskrito nulio.

Do Kwon, kompanijos sudeginusios $40 mlrd., įkūrėjas, pagaliau apie tai prakalbo per interviu su Coinage.

Prieš pradedant nagrinėti, turiu pasakyti, kad vyrukas atrodo tikrai prastai.

Atrodo, kad Do pabaigė dvi prezidento kandidatūras iš eilės:

Taigi, interviu apibendrinimas:

  • Do nemano, kad padarė kažką neteisėto. Jo nuomone Luna buvo ateitis ir teigia, kad viskas veikė tobulai iki atakos, kuri destabilizavo UST (Terra Luna ekosistemos stablecoin).

  • Ataka buvo suorganizuota iš vidaus. Do sako, kad vieninteliai žmonės žinoję apie tokią galimybę buvo kompanijos darbuotojai. Tai buvo tobulas langas atakai ir didžiuliam pelnui.

  • Daug Terraform komandos narių norėjo pakelti ir taip aukštą 20% metinę grąžą investuotojams. Priešingai negu sklandantys gandai, kad Do buvo vienintelis tokios didžiulės grąžos iniciatorius, jis teigia, kad dauguma komandos narių su tuo visiškai sutiko, o dalis jų netgi siūlė kelių tūkstančių % grąžą.

  • Do sutinka, kad Twitteryje buvo šūdžius. Bet tik todėl, kad stengėsi atitikti crypto bendruomenės energiją.

  • Kas toliau? Jis planuoja ir toliau dirbti crypto sferoje. "Manau, kad tai, kam skirsiu laiką ateinančius 20 metų bus daug reikšmingiau nei tai, kas nutiko Lunai"

Meškų komentaras: Do Kwon pasakė viską, ko iš jo ir tikėtumeisi. Nieko kontraversiško ar itin nuoširdaus.

Twitter debatai dėl NFT

Ne paslaptis, kad Twitter yra crypto bendruomenės soc. tinklų meka. Svarbu sekti kas ten vyksta. Todėl apibendrinsiu nesenai kilusį ginčą tarp didžiausių crypto influencerių.

Savaitgalį viskas žaliavo, išskyrus NFT. Kolekcijų kainos krenta, kasdienės prekybos apimtys taip pat. Tai davė kelią dvejiems dideliems debatams:

  • Ar NFT yra "shitcoinai su nuotraukomis"?

  • Ar muzikos NFT yra nesąmonė?

Tai buvo tarsi prezidentiniai debatai per televizorių, tik su daugiau įžeidimų ir memų. Dideli crypto vardai įsitraukė į diskusiją: Beeple, Cobie, DeezeFi ir Punk6529.

Ponai ir ponios, pradėkime debatus!

1/ Ar NFT yra shitcoinai su nuotraukomis?

Kas tai pasakė? Cobie - populiarus, protingas ir šmaikštus crypto vyrukas, kuris nesistengia būti influenceriu, bet turi tikrai daug įtakos.

Jo nuomonė: NFT yra shitcoinai su nuotrauka. Jie vedami vien tik "hype" ir neturi realios naudos.

Kontrargumentas: NFT yra ateitis ir turi daug panaudojimo galimybių - skaitmeniniai kolekcionuojami daiktai, autoriniai honorarai kūrėjams, nuosavybės įrodymas ir t.t.

Meškų komentaras: Suprantu, ką sako Cobie. Šiomis dienomis NFT dauguma žmonių perka su vienintele intencija - užsidirbti.

Jie neperka dėl meno ar dėl realios naudos. Didesnio kvailio teorija - jie galvoja, kad atsiras didesnis kvailys nupirksiantis jų NFT už brangiau negu jie.

Bet, labiau sutinku su kontrargumentu.

Šiandien - NFT yra skaitmeniniai kolekcionuojami daiktai. Jei manai, kad NFT yra kvaila, turbūt taip pat nepirktum Rolex už $80,000, kai jo savikaina yra $500. Taip pat turbūt nepirktum Lebron James paveiksliuko ant kartoninės kortelės... bet žmonės perka.

Kolekcionuojami daiktai yra $300 mlrd. vertės rinka.

Ateityje - NFT galės dar daugiau. Galbūt tai bus narystės pasai (Garry Vee NFT tau duoda nemokamą įėjimą į jo konferencija 3-iems metams) ar įvairūs daiktai kuriuos gali pirkti/parduoti žaidimuose.

Taip, dabar dauguma NFT yra beverčiai ir bus dar labiau beverčiai ateityje. Bet taip veikia internetas. Dauguma Youtube vaizdelių yra šlamštas ir surenka po 3 peržiūras. Dauguma Twitch streamerių niekada taip ir nesurenka 5 peržiūrų. Dauguma Twitterio įrašų yra kvaili.

Na ir kas? Internete svarbu tik geriausi dalykai, o ne viso šlamšto vidurkis.

2/ Ar muzikos NFT yra nesąmonė?

Kas tai pasakė? Ir vėl Cobie.

Jo nuomonė: Muzikos NFT yra kvaili.

Atlikėjams nereikia Web3, kad monetizuotų savo kūrybą. Muzikos industrija jau pakankamai išsivysčiusi, taip pat galima tiesiog parduoti dalį grupės akcijų.

Kontrargumentas: NFT yra gamechangeris atlikėjams ir jų fanams.

  • Atlikėjai - gali uždirbti pragyvenimui turėdami 1,000 tikrų fanų ir nereiks laukti, kol tavo dainos rinks milijonus peržiūrų Youtube ar Spotify. Tuo pačiu išlaikant 100% savo muzikos teisių.

  • Fanai - gali gauti prieigą prie įvairių privilegijų ir naudų. Plius pasirodyti prieš kitus su savo skaitmeniniu kolekcionuojamu daiktu.

Meškų komentaras: Blogiausias galimas argumentas apie bet kokią naują technologiją: "kam mums [naujas dalykas], jeigu galime tą patį daryti [senuoju būdu]".

Kam mums el. paštas, juk turim paštą!

Kam mums Instagram, juk turim nuotraukų albumus!

Kam mums Google Maps, juk turim žemėlapius!

Kam mums TikTok, juk turim kokainą!

Suprantat idėją. Technologija kartais neįmanomą paverčia įmanomu, bet dažniausiu atveju tiesiog "lėtą/šūdiną/brangų" paverčia "greitesniu/geresniu/pigesniu".

Grįžtant prie muzikos NFT. Šiandien turim du šūdinus dalykus:

1/ Įrašų bendrovės - duoda atlikėjams pinigų mainais į DIDŽIULĮ procentą jų ateities uždarbio ir suvaržo jų kūrybinę laisvę.

2/ Crowdfunding - leidžia fanams dovanoti/aukoti savo mėgstamiems atlikėjams negaunant nieko atgal.

NFT pristato lengvesnį sprendimą.

  • Pirk atlikėjo NFT.

  • Tai parodo atlikėjui (ir pasauliui), kad esi vienas iš ištikimų fanų.

  • Jie tau duoda įvairias privilegijas arba tiesioginį procentą nuo savo honorarų.

Atlikėjai gauna pinigus. Fanai gauna statusą ir privilegijas (kartais ir pinigus). Win-Win.

Dienos meme

Iki penktadienio!✌️

DĖMESIO: Niekas iš aukščiau parašyto teksto nėra finansinis patarimas. Naujienlaiškis yra skirtas mokomiesiems tikslams ir nėra investavimo patarimas ar skatinimas investuoti į bet kokias finansines priemones ar priimti bet kokius finansinius sprendimus. Būkite atsargūs.